Myndir úr öllum áttum

257.jpg

Næstu viðburðir...

No current events.

Gettu nú !

Hver er fyrsti Harleymótorinn sem kom 1340cc ?
 
Om klubben

Óskabörn Óðins MC Iceland, er den første MC klub i Ísland. Den blev grundlagt den 27.03.1988. klubbens historie har altid været sammenknyttet andre motorcyklister i Ísland. I gennem årene har klubbens medlemmer haft stor indflydelse på Íslansk Mc - kultur  

 Óskabörn Óðins MC Iceland har holdt en række Mc – træffe, koncerter, klubfeste osv. Hvor klubbens 15 og 20 års jubilæum er noget man aldrig glemmer. Hvert år holder klubben Þorrablót, hvor klubmedlemmer og deres gæster nyde traditionelt Íslansk mad og Islansk brennivin. I de sidste fire år har været Swapmeet to gange om året i klubhuset med en stor success.

 Óskabörn Óðins MC Iceland har haft vel fungerede klubhus siden 1994, i 2007 fik klubben så endligt købt et klubhus i Hafnarfjördur. Klubhuset er udstyret med stort værksted hvor medlemmerne bygger og reparerer deres Mc'er. Tirsdagen er klubaften hvor klubmedlemmer skrue i sine Mc'er. Og  alle er velkommen til at kigge forbi.

 Hvis du vil have nærmere oplysninger om klubben, så kan du sende din forespørgsel til klubbens præsident ved at klikke på Conkakt us knappen.